Energia Ženy
Energia Ženy
Ženy do tanca i na počúvanie
Ženy do tanca i na počúvanie
Reprezentačný ples Živena 2025
Reprezentačný ples Živena 2025
Medaila E.M. Šoltésovej pre Máriu Vítekovú
Medaila E.M. Šoltésovej pre Máriu Vítekovú
2024 Rok Hudby – Rok Ľuby Pavlovičovej Bakovej
2024 Rok Hudby – Rok Ľuby Pavlovičovej Bakovej
26. ročník Šoltésovej Martin
26. ročník Šoltésovej Martin
previous arrow
next arrow
 

Živena, spolok slovenských žien od roku 1869

Energia Ženy

Zdieľať tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pri príležitosti 155. výročia založenia ŽIVENY, spolku slovenských žien a 100. výročia narodenia Ľuby Pavlovičovej Bakovej Vás s potešením pozývame na podujatie Energia ženy venované významnej slovenskej folkloristke, pani Ľube Pavlovičovej Bakovej.
Podujatie bude zasvätené životu a dielu Ľuby Pavlovičovej Bakovej, ktorá svojou vášňou a oddanosťou pre slovenský folklór zanechala nezmazateľnú stopu v našej kultúre.
🎤 Na tomto podujatí sa môžete tešiť na prítomnosť viacerých hostí, ktorí zdieľajú lásku a rešpekt k slovenskému folklóru, ako sú Alena Heribanová, Hana Pavlovičová (vnučka pani Ľuby Pavlovičovej Bakovej), Alena Bučeková a ďalší. Okrem toho zažijete rozmanitý program, z detskej ľudovej tvorby zaspieva Karin Dunajská a na akordeóne zahrá Filip Jozefík, môžete si prezrieť ukážku ako mohli vyzerať výstavy krojovaných bábik, ktoré usporiadala pani Ľuba Pavlovičová Baková doma i v zahraničí vďaka tvorbe pani Veroniky Cetliovej i výstavu dokumentujúcu život tejto folkloristky, ktorá doplní celkový pohľad na jej výnimočný prínos pre slovenskú kultúru.
🎶 Špeciálnym hosťom bude LÚČNICA, ktorá nám svojim umením a hudobným prejavom spríjemní tento nezabudnuteľný okamih.
🗞️ O tradíciách sa dozvedáme aj z kníh a časopisov, preto na podujatí privítame aj časopis SLOVENKA, ktorá aj takouto formou prispieva k zachovávaniu tradícii.
Vážime si Vašu účasť na tomto významnom podujatí a veríme, že spoločne vytvoríme atmosféru úcty a obdivu voči kultúrnemu odkazu pani Ľuby Pavlovičovej Bakovej.
Podujatie sa uskutoční v rámci medzinárodnej konferencie Ženy v archívnych prameňoch.
Vstup je zdarma.